zakończenie projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Madej   
czwartek, 04 lipca 2013 09:43

  razem
   

SZKOŁA ZAWODOWA WEHIKUŁEM DO ZATRUDNIENIA

 

 

28 czerwca 2013 roku Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Gliwicach zakończył realizację kursów i szkoleń w ramach projektu zatytułowanego "Szkoła zawodowa wehikułem do zatrudnienia". Projekt ten wymagał zaangażowania znacznych środków finansowych w ramach wkładu własnego. Aż 12,5% całego przedsięwzięcia zostało sfinansowane przez miasto Gliwice, zaś pozostałe 87,5% to środki zewnętrzne pochodzące z Budżetu Państwa oraz Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Całkowita wartość projektu: 602 920,00 PLN

 

Zobacz album zdjęć z zakończenia projektu

 

0001

 

 

Celem głównym projektu był wzrost kompetencji zawodowych 307 uczniów i uczennic ZSE-U. Młodzież w ramach szkoleń, kursów i staży zawodowych nabyła dodatkowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych, które zwiększyły jej możliwości zdobycia lepszej pracy, realizacji ambicji i aspiracji zawodowych oraz ułatwiły sprawniejsze, bardziej samodzielne poruszanie się na rynku pracy.

 Działania zaplanowane dla uczniów w ramach projektu obejmowały:

  1. Rekrutację i doradztwo zawodowego dla 307 uczniów i uczennic ZSE-U,
  2. Staże u pracodawców dla 217 uczniów i uczennic ZSE-U,
  3. Zajęcia dodatkowe z języka obcego zawodowego dla 214 uczniów i uczennic ZSE-U,
  4. Kursy zawodowe i rozwijające umiejętności dla 217 uczniów i uczennic ZSE-U, w tym:

a) Kurs barmański I stopnia

b) Kurs baristy

c) Kurs sommeliera

d) Kurs księgowości dla MŚP

e) Kurs carvingu

f) Kurs kompleksowej obsługi grup konferencyjnych i turystycznych

g) Kurs komputerowy "Skuteczna reklama firmy z wykorzystaniem technologii informacyjnej"

h) Warsztaty kreowania wizerunku.

 

0003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Uczniowie nie tylko dzięki projektowi rozwinęli zdolności interpersonalne, nabrali pewności siebie w podejmowaniu decyzji zawodowych, ale podnieśli świadomość środowiska z korzyści płynących z kształcenia zawodowego. Projekt był realizowany od 2 listopada 2011 roku i umożliwił młodzieży nabyć wiedzę i umiejętności, których w warunkach szkolnych uczniowie nie byliby w stanie poznać.

 

0004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdobyte doświadczenie oraz certyfikaty zwiększą ich możliwości na zatrudnienie w przyszłości. Korzyści, jakie wypływają z udziału w projekcie dotyczą zarówno indywidualnego rozwoju uczestników i uczestniczek, jak i wzrostu efektywności działań na rzecz szkoły - Zespołu Szkół Ekonomiczno -Usługowych, do której uczęszczają. Koordynatorem przedsięwzięcia był Dyrektor szkoły Pan Krystian Szatka. Projekt realizowany był pod czujnym okiem wicedyrektor szkoły, Pani Bożeny Niedbały. ZSE-U kolejny raz pokazał, że podniesienie jakości kształcenia oraz przygotowanie młodzieży o najwyższych kwalifikacjach jest zawsze dla szkoły sprawą priorytetową.

ZATWIERDZAM
Dyrektor Szkoły
Krystian Szatka


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Poprawiony: czwartek, 04 lipca 2013 11:12
  Joomla themes created by Lonex.